شب موسیقی خوزستان و افغانستان کوچه


دومین شب از «فستیوال کوچه» برگزار شد

آکنا موزیک – در دومین شب از دومین «فستیوال کوچه»، خوزستانی‌ها با  «کماکان»، موسیقی محفلی و نوستالژیکِ این قطعه از ایران را در کوچه‌های بوشهر نواختند.
 
پیوند فرهنگی خوزستانی‌ها و بوشهری‌ها در این اجرا بسیار چشم‌نواز بود و با استقبال پرتعداد مردم روبه‌رو شد. «کماکان» با این‌که ریشه‌‌های عمیقی از موسیقی جنوب غرب ایران را در دل خود دارد، در عین حال راه خود را از موسیقی بومی هم جدا می‌‌کند. مهدی ساکی و گروه همراهش در واقع ریتم و ملودی‌هایی را از موسیقی جنوب می‌‌گیرند و در بستر موسیقایی متفاوت، دست به بسط و گسترش آن می‌زنند.
 
در ادامه برنامه، اجرای هنرمندان افغان و همراهی اهل کوچه نشان داد که این زبان مشترک، با ریتم و موسیقی میان دو خاک، قدمتی دیرینه دارد.
 
اهل کوچه در پایان اجراهای خود در ساعات پایانی شب گردهم آمده و شب ریتم (کوبه‌ای) را به نظاره نشستند که این برنامه با استقبال پرتعداد مخاطبان کوچه همراه بود.
 
از دیگر اجراهایی که در حاشیه برنامه‌های دومین فستیوال کوچه در کافه‌های بوشهر اجرا شد، شب اصفهان (راک، رنگین‌کمان اختراع) در کافه کهن، اجرای تئاتر «زنبور» به کارگردانی محمد مطهری‌پور در قهوه‌خانه جفره علیباش، شب عربی با موسیقی محفلی و نوستالژیک در کافه ناجی و اجرای موسیقی محفلی شب بوشهر  در کافه لنج بود.
 
دومین «فستیوال کوچه» از بیستم تا بیست و ششم اسفند ماه جاری در بوشهر برگزار می‌شود.

نظرات بسته است