كنسرت استاد ايرج در بزرگترين خانه خشتى جهان


آکنا موزیک – خواننده قدیمی موسیقی ایرانی جدیدترین اجرای زنده خود را در بزرگترین خانه خشتی جهان در رفسنجان روی صحنه برد.

به گزارش «آکنا موزیک»، استاد حسین خواجه امیری (ایرج) با همراهی احسان فدایی یکشنبه یکم تیر ماه در رفسنجان به روی صحنه رفت و در بنای تاریخی خانه خشتی رفسنجام به اجرای برنامه پرداخت.

«پیرهن صورتی» نخستین قطعه‌ بی کلامی بود که کنسرت با آن آغاز شد و از همان ابتدا دوستداران موسیقی با انرژی زیاد استاد موسیقی ایران را همراهی کردند.

سپس استاد حسین خواجه امیری با همراهی امیر احسان فدایی روی صحنه آمدند و با آواز دشتستانی اجرایشان را آغاز کردند. قطعات زندگی ساقی، چشمان سیاه، گاهی وقتا، ‌گنج قارون و پرنده از جمله قطعاتی بود که تماشاگران پابه پای استاد همخوانی می‌کردند و خاطرات دوری که تداعی می‌شد و بسیاری اشک در چشمانشان حلقه زده بود.

سپس در ادامه احسان فدایی «‌مرغ دل» را اجرا کرد و در دو اثر پرخاطره استاد «عابر خسته» و «دوستی» از بخش های پرطرفدار این برنامه بود.

با اجرای چند اثر دیگر و تشویق‌های ممتد دوستداران موسیقی، استاد دو قطعه دیگر در دستگاه اصفهان اجرا کرد تا این برنامه به استقبال دوستداران موسیقی به اتمام برسد.

نیمانورمحمدی :رهبر ارکستر و پیانو / حسن اکبریان: ویلن / پرویز یزدان یار: ویلن / حسین هوشنگی: تنبک/ سعید بطلانی: سنتور/ علی نعمت الله: تار/ دامون صفایی :گیتار باس / علی مهدی‌پور: درامز/ احسان فدایی : خواننده و نوازنده ویلن/ مدير گروه : محمد بكرانى/ تهيه كننده : مجتبى كاشفى و عكاس: آرزو صادقى نیز اعضای گروه و عوامل اجرایی این کنسرت را تشکیل می‌دادند.

نظرات بسته است