نظرسنجی مردمی و کارشناسی پنجمین جشن سالانه «آکنا موزیک» آغاز شد


آکنا موزیک – شاخه مردمی نظرسنجی بزرگ پنجمین جشن سالانه «آکنا موزیک» برای انتخاب بهترین آثار منتشر شده در سال 96 از نگاه مردم و علاقه‌مندان موسیقی، از روز هجدهم آذرماه آغاز شد و تا پایان روز بیست و پنجم آذرماه ادامه خواهد داشت.
 
علاقه‌مندان موسیقی برای شرکت در این نظرسنجی بزرگ، می‌توانند پس از عضویت در سایت «آکنا موزیک»، وارد این صفحه شده و در هر رشته، به 5 گزینه مورد نظر خود رأی دهند. عضویت در سایت از این جهت برای شرکت در نظرسنجی لازم است که امکان ثبت آرای متعدد توسط یک کاربر را کاهش می‌دهد.
 
رشته‌هایی که کاربران گرامی می‌توانند آرای خود را در آنها به ثبت برسانند، عبارت است از آلبوم برتر سال 96 در 4 شاخه (موسیقی سنتی و معاصر ایرانی، موسیقی پاپ، موسیقی پاپ-راک و موسیقی تلفیقی و تجربی) و قطعه برتر سال 96 در 3 شاخه (موسیقی سنتی و معاصر ایرانی، موسیقی پاپ و موسیقی تلفیقی).
 
گزینه‌های این نظرسنجی تنها شامل آلبوم‌ها و قطعاتی‌ست که با مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال 1396 منتشر شده باشند.
 
هنرمندان و آثار برگزیده در این نظرسنجی، به روال سال‌های پیشین، در جریان پنجمین جشن سالانه «آکنا موزیک» معرفی شده و تندیس طلایی آکنا موزیک را به خانه خواهند برد.
 
همچنین از هفته گذشته دفترچه نظرسنجی کارشناسی این مراسم برای بیش از دویست کارشناس درجه یک موسیقی در حال ارسال است تا با اخذ نظرات این هنرمندان و فعالان موسیقی، نفرات و آثار برگزیده موسیقی ایران در سال 96 به انتخاب متخصصان زبده موسیقی شناخته و معرفی شوند.

شاخه کارشناسی این نظرسنجی تخصصی‌تر و گسترده‌تر است و این رشته‌ها را شامل می‌شود: آلبوم برگزیده سال 96 در رشته‌های موسیقی سنتی و دستگاهی ایرانی با کلام، موسیقی سنتی و دستگاهی بی‌کلام، موسیقی معاصر و ارکسترال ایرانی، موسیقی تلفیقی و تجربی، موسیقی کلاسیک و مدرن و ملل، موسیقی پاپ، موسیقی پاپ – راک، موسیقی محلی و مقامی و آئینی، موسیقی دراماتیک (فیلم و دکلمه و…)، آهنگساز موسیقی دستگاهی و سنتی و معاصر ایرانی، آهنگساز موسیقی تلفیقی و تجربی و راک، آهنگساز موسیقی پاپ، تنظیم‌کننده موسیقی پاپ و راک و تلفیقی، ترانه‌سرای برگزیده برای مجموعه آثار در سال 96 و ترانه (شعر) برگزیده سال 96. همچنین ناشر برگزیده سال 1396 هم از سوی انجمن صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری اعلام و در پنجمین جشن سالانه «آکنا موزیک» معرفی خواهد شد.
 
تا کنون چهار دوره از جشن‌های سالانه آکنا موزیک در تالار وحدت تهران برگزار شده و طی آن بسیاری از بزرگان و ستارگان موسیقی ایران مور تقدیر قرار گرفته‌اند.
 
طی روزهای آتی، اطلاعات بیشتر مربوط به نظرسنجی کارشناسی و مردمی پنجمین جشن سالانه آکنا موزیک و جزئیات برگزاری این مراسم اعلام خواهد شد.

نظرات بسته است