پایان ۴۰۰۰ روز انتظار مسیح و آرش


آکنا موزیک – «مسیح و آرش»، دو چهره پرطرفدار موسیقی پس از مدت‌ها انتظار اولین کنسرت خود را برگزار کردند.

به گزارش «آکنا موزیک»، این دو هنرمند شامگاه ۱۷ و ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ (هر شب دو سانس) به همت موسسه آراد در تالار بزرگ وزارت کشور روی صحنه رفتند و خاطرات 12 ساله را با مخاطبین‌شان مرور کردند. به گفته‌ی مسیح، آن‌ها بیش از ۴۰۰۰ روز برای رسیدن چنین شبی لحظه‌شماری می‌کردند.

•    * قدرشناسی
«مسیح و آرش» که شاید هنوز خیلی‌ها ندانند با هم برادر هستند، در کنسرت‌شان نشان دادند که مانند فضای عاشقانه‌ی آثارشان، بسیار احساساتی و همچنین بسیار قدرشناس هستند.

این دو برادر در طول برگزاری کنسرت و با مشاهده هم‌خوانی پرشور حضار، چندین بار دست‌هایشان را به سمت آسمان بلند کرده و خدا را شکر کردند و گفتند: «اگر به خاطر همراهی و حمایت شما، هزار بار هم تشکر کنیم، باز کم است.» این دو همچنین با اشاره به حضور پدر و مادرشان در سالن، از روی سن پایین رفته و آنها را در آغوش کشیدند و همچنین از خواهرشان به عنوان کسی که راه درست را به آن‌ها نشان داد تشکر کردند.

در بخش دیگری از کنسرت، آرش گفت: «می‌خواهم از کسی که از سال‌ها پیش، ترانه نوشتن و آهنگ ساختن را به من یاد داد تشکر کنم. چقدر خوب است که آدم برادر بزرگتری مثل مسیح داشته باشد.» او سپس مسیح را بغل کرد و در آغوش او اشک ریخت. مسیح نیز گفت: «مدتی بود که من حس و حال کار نداشتم. کسی که به من انگیزه داد و باعث شد من دوباره انرژی بگیرم، آرش بود.»

برادران عدل‌پرور برای معرفی و تشکر از «مسعود جهانی» و «سعید اتصار» که تنظیم بیشترِ قطعات آن‌ها را انجام داده‌اند، گفتند: «شعر و ملودی‌ای که تنظیم خوبی نداشته باشد، با استقبال مردم مواجه نمی‌شود. این دو نفر همیشه همراه ما بوده‌اند و نه‌تنها به گردن ما، بلکه بر گردن موسیقی کشور حق دارند.»

مسیح و آرش همچنین در بخش دیگری از کنسرت گفتند: «دو نفر بوده‌اند که واقعاً مثل برادر، واقعاً مثل برادر و واقعاً مثل برادر در کنار ما قرار گرفتند و شبانه‌روزی تلاش کردند تا ما و شما امشب همدیگر را از نزدیک ببینیم. این دو نفر، «میلاد ماهان‌راد» و «سعید سال‌افزون» مدیران موسسه آراد هستند.»

•    * میهمانان
چهره‌های سرشناس زیادی در اولین کنسرت «مسیح و آرش» حضور داشتند. بهنام بانی، شهاب مظفری، محسن رجب‌پور، محمدرضا خانزاده، مسعود جهانی، سعید انصار، میثم ابراهیمی، شهاب رمضان، حامد برادران، علی یاسینی، دکتر مسعود صابری و… از جمله میهمانان این کنسرت بودند.

•    * ارکستر؛ مختصر و مفید
رهبری ارکستر مسیح و آرش را «اشکان آبرون» بر عهده دارد؛ موزیسین باتجربه‌ای که در سال‌های اخیر در ارکستر هنرمندان مختلف حضور داشته و حالا در کنار دو خواننده‌ی سرشناس، برای نخستین بار رهبری ارکستر را تجربه می‌کند. او ارکستر خلوتی آماده کرده که خودش در آن کیبورد می‌نوازند و علاوه بر آن آرش پژند مقدم (درامز)، میلاد عالمی (ویولن)، محمدعلی نصری (گیتار الکتریک) و یک نوازنده گیتاربیس حضور دارند. تنظیم قطعات برای ارکستر از نقاط قوت این کنسرت بود.

•    * حواشی کنسرت
این کنسرت در حالی برگزار شد که در نخستین دقایق شروع بلیت‌فروشی از طریق سایت آرادکنسرت، این سایت به دلیل هجوم عجیب هواداران مسیح و آرش از دسترس خارج شد. به گفته مدیران موسسه آراد، با وجود این‌که سرورهای این سایت تقویت شده بود، اما اقدام همزمان حدود 200 هزار کاربر برای خرید بلیت باعث شد سایت برای ساعاتی از دسترس خارج شود.

از حواشی دیگر این کنسرت، فروش چشمگیر بلیت‌های آن در بازار سیاه بود. در حالی که بلیت‌های این برنامه از 45 تا 160 هزار تومان قیمت‌گذاری شده بود، در بازار سیاه و به‌ویژه در سایت دیوار تا 350 هزار تومان به فروش گذاشته شد و حتی آگهی عجیب فروش بلیت این کنسرت به قیمت 10 میلیون تومان، از موارد عجیبی بود که مورد بحث مخاطبین قرار گرفت و همین باعث شد موسسه «آراد» در اطلاع‌رسانی برای فروش بلیتِ سانس‌های تمدیدی این کنسرت، تأکید کند که مخاطبین صرفاً از طریق سایت آرادکنسرت اقدام به خرید بلیت کنند.

•    * تمدیدهای پیاپی
پس از استقبال عجیب مخاطبین از کنسرت 17 اسفند مسیح و آرش، این کنسرت ابتدا برای 18 اسفند و سپس برای روزهای 23 و 25 اسفندماه (هر شب دو سانس) تمدید شد و تمامی بلیت‌های آن‌ها در چند دقیقه به فروش رسید. بر این اساس، مسیح و آرش در ابتدای مسیر برگزاری کنسرت‌هایشان جمعاً 8 سانس کنسرت در سالن 3000 نفره وزارت کشور را طی یک هفته تجربه می‌کنند.

در ادامه عکس‌های «مونا فاضلی» و «لیلی شاهوردی» از این کنسرت و حاشیه‌هایش را ببینید.

نظرات بسته است